piątek 18 Paź 2019
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. wtorek miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II – Monastère Invisible de Jean Paul II

Papież Franciszek - pierwsze kazanie "Iść. Budować. Wyznawać."

Iść. „Chodźcie, domu Jakuba,  postępujmy w światłości Pańskiej!” (Iz 2, 5). Oto pierwsza rzecz, jaką Bóg powiedział Abrahamowi: Chodź w mojej światłości i bądź nienaganny. Chodzić: nasze życie jest wędrówką i nie jest dobrze, kiedy zatrzymujemy się. Chodzić nieustannie, w obecności Pana, w światłości Pana, starając się żyć tak nienagannie, jak tego wymagał Bóg od Abrahama, w Jego obietnicy.

Budować. Budować Kościół. Jest mowa o kamieniach: kamienie mają swoją trwałość; ale kamienie żywe, kamienie namaszczone Duchem Świętym. Budować Kościół, Oblubienicę Chrystusa, na tym żywym kamieniu węgielnym, którym jest sam Pan, w ruchu naszego życia, budować.

Trzecie, wyznawać.

Więcej…

Podsumowanie akcji Dzień Chorego Poznań 11.02.2013

Młodzi zaangażowani studenci medycyny postanowili 11.02.2013 z okazji Światowego Dnia Chorego „coś zrobić”.

Światowy dzień chorego był obchodzony w poznańskich szpitalach 11.02.2013. W placówkach odbyły się uroczyste Msze Święte z sakramentem namaszczenia chorych. M. in. księża kapelani, z pomocą członków Koła KSM Uniwersytetu Medycznego, rozprowadzali wśród pacjentów broszurki przedstawiające sens cierpienia. Inicjatywy związane z tym świętem zostały przyjęte ciepło zarówno przez pacjentów, jak i personel medyczny. Dzięki tej akcji wiele osób cierpiących przybliży się do Jezusa! Maranatha, przyjdź Panie przyjdź! --> Przeczytajcie relację Maćka, Natalii i Asii.

Więcej…

Łaska nawrócenia matek, za wstawiennictwem ich dzieci, którym nie pozwoliły urodzić się.

Świadectwo Moniki Lecoufle, pielęgniarki, która została wezwana do misji służenia życiu w kontekście dramatu dzieci nienarodzonych i rodziców poranionych przez dokonanie aborcji:

Matki, nawet jeśli nie pozwoliły urodzić się dzieciom, to przekazały im byt. Miłość objawia im fakt, że ich dzieci przebywają w chwale, po to by matki razem z nimi dzieliły również szczęście wieczne. Otrzymują one w ten sposób od Boga łaskę nawrócenia za wstawiennictwem swych dzieci poprzez przebaczenie grzechów. Matka i dziecko są znowu zjednoczeni w Bożej Miłości. Z kolei ta wielka Miłość skłania Matki, by same stawały się apostołkami Bożego Miłosierdzia.

Poniższe świadectwa potwierdzają, że: Jezus, który po swoim Zmartwychwstaniu najpierw chciał pocieszyć swoją Matkę, pokazuje, jak bardzo pragnie pocieszać i wspierać wszystkie matki, które straciły swoje dzieci, a także nie mogły ich przyjąć.

wg Martial Codou Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II

Więcej…

Kazanie o. Wojciecha - 19.02.2013

MSZA ŚW. W INTENCJI O POKÓJ SERCA I ZA NIEULECZALNIE CHORYCH

Wątek św. Rafała, List 243, do Feliksa Zienkiewicza, Smoleńsk, 13.10.1873 r.
List do przyjaciela, wiernego przyjaciela, ale niewierzącego, choć szczerego patrioty i oddanego pracy organicznej na rzecz innych.

Więcej…
Licznik odwiedzin

Dzisiaj15
Wczoraj28
Wizyt w tygodniu146
Wizyt w miesiącu547
Łącznie wizyt131896

VCNT - Visitorcounter