czwartek 28 Mar 2024

XXII Światowy Dzień Chorego - Obchody w Poznaniu

We wtorek 11 lutego 2014 roku, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji:

Spotkanie z księdzem Kaczkowskim - w sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów w niedzielę 9 lutego o 16:50 - Msza św., po której odbędzie się spotkanie nt. dylematów opieki hospicyjnej (szczegóły na plakacie).

„Biała Sobota” - pod auspicjami Katolickich Stowarzyszeń Lekarzy, Pielęgniarek i Farmaceutów, Urzędu Miasta Poznania – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej
w sobotę, 15 lutego, w godz. 10-13, w Centrum Caritas przy Rynku Wileckim 4a w Poznaniu.
Bezpłatnych porad medycznych będą udzielali lekarze specjaliści. Natomiast pielęgniarki wykonają pomiary ciśnienia krwi, cholesterolu i cukru. Zainteresowanych prosimy o zabranie dokumentacji medycznej.

W niedzielę, 16 lutego, o godz. 13.30, Biskup Zdzisław Fortuniak odprawi uroczystą Mszę św., a po niej nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lourdeskim, w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu (ul. Głogowska). Po Eucharystii w Domu Katolickim odbędzie się koncert Zespołu „Zbrucz” z Ukrainy. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i posługującym chorym serdecznie zapraszamy.

Łącznie wizyt196682