piątek 29 Mar 2024

Członkostwo

Warunki przystąpienia do Niewidzialnego Klasztoru JP II:

1. Odprawienie Nowenny przygotowującej - 9 dni z Niewidzialnym Klasztorem Jana Pawła II - można ją zamówić w wydawnictwie www.floscarmeli.pl lub znaleźć na stronie www.niewidzialnyklasztor.pl.
  2. Przyjęcie Komunii św.
  3. Odmówienie modlitwy poświęcenia się Niewidzialnemu Klasztorowi (zamieszczona poniżej).
  4. Przesłanie następujących danych: imię i nazwisko, adres, rok urodzenia w celu wpisania do księgi Niewidzialnego Klasztoru na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Warto skorzystać z pozycji książkowych związanych tematycznie z Niewidzialnym Klasztorem Jana Pawła II: Wydawnictwo Flos Carmeli, a zwłaszcza z książki diakona Martiala Codou – inicjatora Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

W ramach szczegółowych zadań wspólnoty jej członkowie pragną:

• być apostołami Jezusa Chrystusa cierpiącego i głosić wartość cierpienia przeżywanego z Bogiem;
  • nieść pomoc ludziom chorym i potrzebującym we własnych środowiskach życia;
  • podejmować dzieła miłosierdzia w postaci: dobrych uczynków, umartwień i postanowień składanych Bogu w intencji chorych, w intencjach rodzin i w intencjach Kościoła;
  • codziennie modlić się w intencji chorych, wypraszać dla nich łaskę ofiarowania cierpień Panu Bogu dla zbawienia świata;
  • z cierpliwością znosić własne cierpienie i wytrwać w miłości Bożej.