czwartek 18 Kwi 2024

Kurs Opieki Duszpasterskiej nad chorymi dla osób świeckich i duchownych

Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu organizuje Kurs Opieki Duszpasterskiej nad chorymi. Kurs odbędzie się podczas sześciu popołudniowych spotkań w dniach od 30.09. do 05.11.2014 r. Szczegółowe informacje można uzyskać wysyłając e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub kontaktując się telefonicznie z lek. Maciejem Klimasińskim pod numerem tel. 791 501 496.

Kurs będzie traktował m. in. o możliwości tworzenia zespołów opieki duszpasterskiej w parafiach i szpitalach, o problemach ludzi chorych, umierających i ich rodzin oraz sposobach realizacji posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św., by była coraz bardziej zgodna z jej istotą, a więc służbą chorym, samotnym, ludziom w podeszłym wieku.

Szczegółowe informacje o tym, czym jest Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II znajdują się TUTAJ.

Możliwość wysłuchania audycji radiowej z udziałem m. in. założyciela wspólnoty Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - TUTAJ.