piątek 19 Kwi 2024

KODNiK - 1 spotkanie 30.09.2014 r.

Początek już za nami! Pani Anna Janowicz, psycholog z Gdańska, przeprowadziła  zajęcia integracyjne, dzięki którym grupa tak liczna (ok. 80 osób) i zróżnicowana - zarówno wiekowo, jak i "branżowo" - poczuła się w piwnicach Karmelitańskich swobodnie.

Przyjrzeliśmy się cechom idealnego wolontariusza - bo przecież gdziekolwiek pracujemy - nikt nie wymaga od nas, że będziemy wspierać duchowo chorych. To jest nasza dobra wola. Ze strony uczestników padły bardzo ważne zdania na temat tego, jak istotne jest życie sakramentalne, gdyż żaden z nas nie udźwignie takiej ilości cierpienia, który dzielą się z nami chorzy, którym pomagamy.

Po przerwie (w czasie której, dzięki wspaniałym kobietom posililiśmy się chlebem z solą oraz ciepłymi napojami) ksiądz Arkadiusz Zawistowski przedstawił prezentację na temat ZODu (zespołu opieki duszpasterskiej) w Warszawskim szpitalu Bródnowskim, po której nastąpiła dyskusja. Niektórzy uczestnicy nie dowierzali, że takie kompleksowe wsparcie pacjentów w szpitalu jest możliwe, inni pytali kiedy będą ZODy w Poznańskich placówkach. Być może niedługo, ponieważ jednym z uczestników był kapelan, który jest gotowy przyjąć wolontariuszy. Jeżeli taka Wola Boża - wszystko zależy od nas!