czwartek 18 Kwi 2024

Wpisany przez administrator
wtorek, 17 stycznia 2012 15:14

Maryja

Wyjątek z kazania o. Wojciecha z jednej z poprzednich Eucharystii:

"Ogarnięcie modlitwą ludzi nieuleczalnie chorych, czy w sytuacjach po ludzku bez wyjścia, ma swój głęboki sens, gdyż swoisty kapitał ich cierpienia należy właściwie ukierunkować. A z kolei modlitwa o pokój serca nie ma na celu tylko modlitwy o jakiś spokój, ale chodzi o pokój wynikający z daru przebaczenia i otwarcia się na Miłosierdzie Boże.

Dziś należy przeto przyjrzeć się niejako temu widzeniu Kościoła, jaki proponuje nam Niewidzialny Klasztor. Wspomnimy tylko pokrótce o pewnych aspektach.

Pierwsze ogniwo: Maryja Niepokalana Królowa Wszechświata i Matka Szkaplerzna. Wiemy, że Niepokalana w sposób szczególny w ostatnim okresie zaznacza swoją obecność w Kościele. Niepokalana, która przyjęła współpracę z łaską Odkupienia jest Królową Wszechświata. I jest zarazem znakiem sprzeciwu wobec tych, którzy chcą być odkupicielami świata i mianują się na jego królów. Są to mistyfikatorzy, którzy zadają ból sobie i innym... Oprócz Niepokalanej jako Królowej Wszechświata należy dopełnić osobę Maryi o Matkę z Góry Karmel, która jako Królowa odziewa ludzi swoim płaszczem matczynej troski i opieki.

Niepokalane Poczęcie, Moja Matko, żyj we mnie, działaj we mnie. Mów przeze mnie. Umieść swoje myśli w moim umyśle. Kochaj moim sercem. Daj mi swoją gotowość i uczucia. Pouczaj mnie, prowadź mnie do Jezusa. Poprawiaj mnie, oświecaj mnie i poszerzaj mój umysł i moje zachowanie. Weź w posiadanie moją duszę, moją osobowość i całe moje życie. Żyj we mnie. Nakłaniaj moje serce do adoracji i nieustanego dziękczynienia. Módl się we mnie i przeze mnie. Pozwól, bym żył w Tobie i zachowuj mnie zawsze w tym zjednoczeniu.
Modlitwa Jana Pawła II do Maryi