wtorek 02 Cze 2020
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. wtorek miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Teksty
Ikona św. Jana Pawła II, patrona osób cierpiących z powodu alkoholizmu

Jest taki obraz w Polsce z przedstawieniem św. Jana Pawła II, który zrządzeniem Opatrzności Bożej wspiera swoim wstawiennictwem osoby dotknięte alkoholizmem i innymi ciężkimi nałogami.
Wpatrującym się w niego dopomaga opuścić krąg grzechu i na zawsze stanąć wiernie przy Bogu.
Papież w tym przedstawieniu patrzy swymi oczyma tylko na osobę wpatrującą się w obraz i uśmiecha się do niej.
Jeżeli coś nie tak układa się w życiu człowieka i schodzi z właściwej drogi to Święty smuci się, a wówczas postać z obrazu upodabnia się do oblicza Chrystusa Ukrzyżowanego.
Gdy zaś chrześcijanin postępuje w zgodzie ze swoim dobrze ukształtowanym sumieniem, wtedy idzie obok niego i mu błogosławi....

Więcej…
 
Uroczystość Bożego Ciała w Watykanie

Uroczystość Bożego Ciała, którą w wielu krajach, w tym we Włoszech, obchodzi się właśnie w dzisiejszą niedzielę, stała w centrum papieskiego rozważania na Anioł Pański. Franciszek nawiązał do eucharystycznej mowy Jezusa, którą przytacza w swojej Ewangelii św. Jan. Wynika z niej, że Syn Boży przyszedł na świat nie po to, by dać nam coś zewnętrznego, ale samego siebie, swoje życie na pokarm dla tych, którzy w Niego wierzą. A to zobowiązuje do naśladowania Pana, aby nasze własne życie stało się chlebem łamanym dla innych.

„Za każdym razem, kiedy bierzemy udział we Mszy świętej i karmimy się Ciałem Chrystusa, działa w nas obecność Jezusa i Ducha Świętego, kształtuje ona nasze serce, przekazuje nam postawy wewnętrzne, które przekładają się na zachowania zgodne z Ewangelią – mówił Papież. – Chodzi nade wszystko o posłuszeństwo Słowu Bożemu, następnie o braterstwo między nami, męstwo chrześcijańskiego świadectwa, wyobraźnię miłosierdzia, zdolność dawania nadziei przygnębionym, przygarnięcia odrzuconych. W ten sposób Eucharystia zapewnia dojrzewanie chrześcijańskiego stylu życia”.

Więcej…
 
Kościół Ducha Ożywiciela. Chrystus chce przez nas przemawiać.

Zesłanie Ducha Świętego dokonuje się nadal. Chrystus w chwale po prawicy Ojca nadal spełnia swą obietnicę, zsyłając na swój Kościół Ducha Ożywiciela, który nas poucza, przypomina nam i przez nas przemawia – mówił Papież w homilii na Mszy, którą odprawił w Bazylice Watykańskiej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Franciszek wyjaśnił pokrótce, w czym przejawia się działanie Ducha Świętego w naszym życiu.

„Duch Święty nas poucza, jest Nauczycielem duchowym – powiedział Franciszek. – Prowadzi nas po właściwej drodze, poprzez różne sytuacje naszego życia. On wskazuje nam kierunek i drogę. Na początku dziejów Kościoła chrześcijaństwo nazywano drogą. Sam Jezus był tą drogą. Duch Święty uczy nas Go naśladować, iść w Jego ślady. Bardziej niż nauczycielem jakiejś doktryny jest On nauczycielem życia. Duch Święty przypomina nam wszystko, co powiedział Jezus. Jest żywą pamięcią Kościoła. A przypominając, pomaga nam też zrozumieć słowa Pana. Chrześcijanin bez pamięci nie jest prawdziwym chrześcijaninem. Zatrzymuje się w pół drogi, jest więźniem chwili, nie potrafi docenić swych dziejów, nie potrafi ich odczytywać i przeżywać jako historii zbawienia. Natomiast z pomocą Ducha Świętego możemy interpretować wewnętrzne poruszenia i wydarzenia naszego życia w świetle słów Jezusa”.

Więcej…
 
Papież Franciszek podczas audiencji dla uczestników pielgrzymki Stowarzyszenia Cichych Pracowników Krzyża 17.05.2014 r.

Papież, podczas spotkania ze wspólnotą Cichych Pracowników Krzyża www.cisi.pl, przypomniał, że założyciel wspólnoty, bł. ks. Luigi Novarese uczył, formując chorych i niepełnosprawnych, by swoje cierpienie zaprzęgli do działalności apostolskiej. Także takie osoby mogą stać się wsparciem i światłem dla innych cierpiących, przemieniając zarazem własne środowisko.

„Posiadając ten charyzmat jesteście dla Kościoła darem – kontynuował Franciszek. – Wasze cierpienia, niczym Jezusowe rany, z jednej strony są zgorszeniem dla wiary, ale z drugiej są jej sprawdzianem, znakiem, że Bóg jest Miłością, że jest wierny, miłosierny, że jest pocieszycielem. Zjednoczeni z Chrystusem zmartwychwstałym jesteście czynnym podmiotem dzieła ewangelizacji i zbawienia. Zachęcam was, byście byli blisko cierpiących w waszych parafiach jako świadkowie Zmartwychwstania. W ten sposób ubogacacie Kościół i włączacie się w misję duszpasterzy, modląc się i ofiarując własne cierpienia także za nich. Bardzo wam za to dziękuję!

za serwisem Radia Watykańskiego czytaj: pl.radiovaticana.va
czytaj także: apchor.pl
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 17Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj36
Wizyt w tygodniu64
Wizyt w miesiącu64
Łącznie wizyt148396

VCNT - Visitorcounter