środa 24 Lip 2024
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Teksty
Grób Martiala Codou - luty'2023
niedziela, 05 marca 2023 22:49

Ojciec Julian Piotr Ilwicki nadesłał z Francji fotografie, które wykonał na cmentarzu w rodzinnej miejscowości śp. diakona Martiala Codou - w La Gardę Freinet w niedzielę 12/02/2023 po spotkaniu tamtejszego stowarzyszenia Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II. Jest to grób Martiala i jego rodziców Pawła i Anais.

 
List biskupa Fréjus-Toulon Dominique'a REY - marzec 2022

Prośba modlitewna otrzymana od biskupstwa Fréjus-Toulon na początku marca 2022 r.:

Szanowna Pani CODOU,
zgodziłaś się przejąć po swoim drogim mężu kontynuację, aby Niewidzialny Klasztor św. Jana Pawła II trwał dalej. Dlatego właśnie w tym charakterze chciałbym się do Ciebie zwrócić. Diecezja pragnie wspierać duszpasterstwo ofiar, więźniów i rodzin zainteresowanych komunią świętych, której jednym z wyrazów jest Niewidzialny Klasztor.
Tak jak kapelani więzienni proszą więźniów, aby ofiarowali swoje życie jako więźniowie Chrystusowi, tak Niewidzialny Klasztor mógłby znaleźć wśród swoich członków osoby, które mogą ofiarować ich modlitwy, ich smutki w jedności z Jezusem na krzyżu z następującą stałą intencją:

– Za ofiary agresji, aby zostały pocieszone w pragnieniu sprawiedliwości, pocieszone i przyjęte w bólu.
– Za sprawców agresji, aby ich serca się zmieniły, aby uznali, co słuszne i pracowali nad reintegracją;
– Dla pracowników więziennych, aby wspierali ich w pracy.
– Za personel Sprawiedliwości, aby Duch Święty prowadził ich w ich pracy.
– Za wszystkie zainteresowane rodziny, aby pozostały zjednoczone.
– Za wszystkich, którzy oddają się więziennej rzeczywistości, by nie rozpaczać nigdy.

Dziękuję za udział w ten sposób w trosce diecezji o pogrążonych w cierpieniu. Zapewniam Cię o wiernej pamięci modlitewnej.

+ Dominique REY, biskup Fréjus-Toulon

 
Martial Codou. Świadectwo mojej choroby czerwiec - październik 2021

„Widząc wiarę” mojej rodziny i wszystkich moich przyjaciół Jezus mnie ocalił

Martial CODOU diakon stały

Mój stan zdrowia, już dobrze nadwątlonego w ciągu ostatnich lat mego życia przez wiele chorób serca i płuc, był u postaw ostrzeżeń, które otrzymałem od lekarza na początku epidemii coronavirusa we Francji:

„Martial, bardzo uważaj, bo ten wirus covid stanowi dla Ciebie wielkie niebezpieczeństwo! Pozostawaj w oddzieleniu od innych tak długo jak tylko możesz! Jeśli będziesz musiał wyjść z domu, postępuj roztropnie zachowując wszystkie reguły higieniczne ochrony zdrowia: maska, żel do rąk, dystans do innych, itd.”.

Następnie tak mnie przestrzegł: „musisz wiedzieć, że w twoim stanie zdrowia, jeśli zostaniesz zakażony przez ten wirus, muszę Ci Wyznać, że ryzykujesz życiem. Myślę, że nawet hospitalizacja w Twoim wypadku może okazać się nieskuteczna. Będzie po prostu lepiej i w związku z tym skuteczne, że zostaniesz u siebie, by w domu umrzeć jak do tego dojdzie”.

Więcej…
 
Mam Karmel w ulubionych

Mam Karmel w ulubionych. Znalazłam go przez wyszukiwarkę. Miałam dość tekstów religijnych z gatunku „What Jesus Would Do”. Przypomniałam sobie o prostej i mądrej św. Teresce. I tak weszłam na Karmel.pl.

Tam rzeczywiście znalazłam Myśli św. Teresy na Każdy Dzień, a potem też Karmelitański Codziennik. To był rok 2007, początek. Karmel był rzeczywiście inny niż reszta świata. Poważny i bardzo konkretny. Wskazujący, jak twardo stąpać po ziemi, każdego dnia z osobna. Odtąd to od Tereski i Codziennika rozpoczynałam swój dzień pracy.

Spodobało mi się to, że pisarze Karmelu zalecają używanie rozumu i wyrabianie w sobie silnej woli, a nie „wczuwanie się” i analizowanie, „co Pan Bóg ma na myśli”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17Licznik odwiedzin

Dzisiaj17
Wczoraj42
Wizyt w tygodniu111
Wizyt w miesiącu1279
Łącznie wizyt205753

VCNT - Visitorcounter