czwartek 20 Cze 2024
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution

Msza św. o pokój serca i za nieuleczalnie chorych za wstawiennictwem świętych Karmelu.
3. środa miesiąca, godz. 18:00 Zapraszamy!
Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów, Wzgórze św. Wojciecha w Poznaniu

Kurs Wsparcia Duchowego
Kurs 2017 - plan spotkań

 
Kurs Wsparcia Duchowego 2017 - 4. edycja

Po raz czwarty wspólnota Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II organizuje Kurs Wsparcia Duchowego. Kurs odbędzie się w kolejne wtorki od 19.09. do 24.10. w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów w Poznaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką kursu i zgłaszania się. W zakładce Kurs Wsparcia... można zobaczyć informację o poprzednich edycjach.

 
Kurs Opieki Duszpasterskiej 2016

W tym roku ponownie Kurs cieszył się ogromną popularnością. Uczestniczyli w nim lekarze, pielęgniarki, studenci kierunków medycznych, posługujący w hospicjach i domach pomocy, księża kapelani, nadzwyczajni szafarze Komunii świętej oraz Ci którzy opiekują się swoimi bliskimi w domach.

Na Kursie omówiliśmy tematykę pomocy duchowej chorym wobec zagadnienia bólu totalnego, wsparcia w okresie choroby przewlekłej oraz w czasie umierania. Dowiedzieliśmy się o organizacji zespołowej opieki duszpasterskiej na przykładzie hospicjum w Bydgoszczy oraz o tworzeniu hospicjum perinatalnego w Poznaniu (czyli propozycji dla rodziców, którzy w czasie ciąży dowiadują się, że ich dziecko urodzi się śmiertelnie chore).

Nie zabrakło też wiadomości teologicznych o cierpieniu spisanych przez Świętych i Błogosławionych, a także zajęć praktycznych z pielęgnacji oraz wsparcia duchowego. W zakończeniu kursu wziął udział Jego Ekscelencja ks. biskup Grzegorz Balcerek.

Na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć wypełnioną salę Edyty Stein w piwnicach Karmelu, wykładowców: Panią Karolinę Kramkowską i Pana Dominika Krzyżanowskiego.

 
Konferencja nt. Zespołowej Opieki Duszpasterskiej

Konferencja rozpocznie się 12.03. o godz. 9.00 w budynku B Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu przy ul. Wieżowej 2/4.

Zapraszamy Księży Kapelanów, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz wszystkie osoby, które opiekują się chorymi na Konferencję na temat Zespołowej Opieki Duszpasterskiej. Celem tego spotkania jest przedstawienie idei holistycznego spojrzenia na zdrowie człowieka, a przede wszystkim tego, jak wspierać chorych przewlekle i ich rodziny. Lekarz opowie o tym, kiedy należy być ostrożnym podczas udzielania sakramentów, a ksiądz bioetyk o moralnych aspektach różnych terapii. Poznamy też osobiście koordynatorów zespołów opieki duszpasterskiej, którzy przedstawią działania wolontariuszy w szpitalach. Życzymy uczestnikom, aby po wykładach mogli jeszcze lepiej wspierać swoich chorych, również w aspekcie duchowym.

Zapraszamy Księży Kapelanów, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz wszystkie osoby, które opiekują się chorymi na Konferencję na temat Zespołowej Opieki Duszpasterskiej. Celem tego spotkania jest przedstawienie idei holistycznego spojrzenia na zdrowie człowieka, a przede wszystkim tego, jak wspierać chorych przewlekle i ich rodziny. Lekarz opowie o tym, kiedy należy być ostrożnym podczas udzielania sakramentów, a ksiądz bioetyk o moralnych aspektach różnych terapii. Poznamy też osobiście koordynatorów zespołów opieki duszpasterskiej, którzy przedstawią działania wolontariuszy w szpitalach. Życzymy uczestnikom, aby po wykładach mogli jeszcze lepiej wspierać swoich chorych, również w aspekcie duchowym. Do zobaczenia!
Lek. Maciej Klimasiński
 
KODNiK - 4 spotkanie 22.10.2014 r.

Na spotkaniu dnia 22 października AD 2014 usłyszeliśmy niezwykle interesujący wykład pani profesor Anny Grzegorczyk o tym co na temat śmierci mówi filozofia starożytna. Nie zabrakło więc Sokratesa, Platona, Arystotelesa czy Epikura. Niestety czas był nieubłagany więc wywód pozostał niedokończony i jeśli chodzi o współczesną filozofię to czekamy na ciąg dalszy.
Kolejne zajęcia dra Mikołaja Gębka rozjaśniły nam mroki funkcjonowania naszej polskiej opieki społecznej i ochrony zdrowia . Usłyszeliśmy więc trochę o ustawach, pieniądzach i konkretnych zadaniach państwa względem potrzebującego obywatela.
Na koniec mogliśmy zagłębić się w, osobiście wcześniej mi nieznanej, a jakże potrzebnej psychoonkologii, tzn. spróbowaliśmy spojrzeć na nowotwory z innej perspektywy – chorego i jego rodziny. Przedstawiła nam to pani dr n. med. Małgorzata Adamczak.

Karolina

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3